Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Chirurgia onkologiczna – skuteczna walka z nowotworami

Chirurgia onkologiczna zajmuje się leczeniem chirurgicznym chorób nowotworowych. Jest to dziedzina wymagająca nie tylko szerokiej wiedzy z zakresu chirurgii, ale także współpracy z diagnostami. Określą oni, jakiego rodzaju zabieg powinien zostać przeprowadzony, aby skutecznie leczyć chorobę nowotworową lub złagodzić jej przebieg. Chirurg onkolog to specjalista o wysokich umiejętnościach w chirurgii ogólnej, takich jak wykonywanie operacji przepuklin brzusznych, ale także lekarz dysponujący dogłębną wiedzą dotyczącą leczenia onkologicznego. Musi być obeznany z profilaktyką, diagnostyką oraz rehabilitacją. Chirurgia onkologiczna jest uważana za najskuteczniejszą metodę walki z nowotworami.

Chirurgia onkologiczna zajmuje się usuwaniem różnego typu nowotworów. Ma prowadzić do wyleczenia pacjenta lub złagodzenia przebiegu choroby. W trakcie leczenia bardzo istotna jest wczesna i właściwa diagnostyka pozwalająca na szybkie wdrożenie odpowiedniej terapii. Może być oparta na badaniu ultrasonograficznym, tomograficznym lub przeprowadzona za pomocą biopsji. Szybkie usunięcie zmian nowotworowych może mieć ogromne znaczenie w przebiegu skutecznego leczenie choroby nowotworowej.

Zakres zabiegów chirurgii nowotworowej

W CM Suliga pracują chirurdzy onkolodzy z bogatym doświadczeniem i wieloletnią praktyką. Wykonują operacje onkologiczne, w których zakres najczęściej wchodzi: usuwanie guzków piersi, przeprowadzenie operacji tarczycy oraz chirurgicznego leczenia nowotworów skóry. Takie zabiegi mogą dać doskonałe rezultaty w leczeniu nowotworów.

Operacje wykonywane są po wnikliwych konsultacjach i wszystkich niezbędnych badaniach diagnostycznych. Centrum Medyczne Suliga to nie tylko wybitni specjaliści, ale także nowoczesny sprzęt, doskonale wyposażone gabinety zabiegowe oraz komfortowe pokoje dla pacjentów.