Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Korekcja odstających małżowin usznych – chirurgia estetyczna - Częstochowa.

Wygląd małżowin usznych często jest przyczyną kompleksów i niezadowolenia z własnego wyglądu. Dlatego zabieg korekcji odstających małżowin usznych jest tak popularny. Przyczynia się do tego także to, że jest on stosunkowo łatwy do przeprowadzenia, bezpieczny i mało inwazyjny. Podobnie jak plastyka nosa zewnętrznego, taka operacja może znacząco poprawić wygląd, a tym samym wpłynąć na samoocenę i zadowolenie z życia. CM Suliga w Częstochowie to miejsce, w którym skorzystasz z szerokiej gamy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zespół chirurgów stanowią specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

Zabiegi dotyczą zmian kształtu, wielkości lub kąta odstawania małżowiny od głowy. Można je przeprowadzać u dzieci od 6 go roku życia ponieważ wzrost małżowiny jest w tym czasie ustabilizowany. Najczęściej zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu pacjenci mogą wrócić do domu, u dzieci często wskazane jest znieczulenie ogólne.

Korekcja odstających małżowin usznych dotyczy chrząstki lub w przypadku zmiany wielkości małżowiny skóry w zakresie obrąbka lub płatka małżowiny usznej. Zabieg polega na korekcji dającej naturalny i trwały efekt. Blizny pooperacyjne zlokalizowane są najczęściej w okolicy zamałżowinowej, ukryte tak, aby były w przyszłości niezauważalne. Chrząstka małżowiny jest modelowana szwami stylonowymi, aby efekt był trwały i najczęściej nie wymaga to zabiegów wtórnych. Szwy skórne usuwamy po 7-10 dni po zabiegu.

Korekcja małżowin usznych – ważne informacje

Informacje przed zabiegiem

 1. Nie należy zażywać aspiryny, ibuprofenu i leków je zawierających przez okres dwóch tygodni przed zabiegiem. O ile to konieczne możesz pobierać zastępczo inne leki.
 2. Przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne i ew. konsultacje tj. internistyczna lub anestezjologiczna oraz każdą inną, o ile to jest niezbędne do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu.
 3. Należy powiadomić lekarza o wszelkich objawach przeziębienia, infekcji lub zmian skórnych o ile pojawiły się w ciągu trzech tygodni przed zabiegiem.
 4. Przed zabiegiem należy umyć twarz używając łagodnego mydła, nie należy kremować twarzy po jej umyciu.
 5. W dniu zabiegu nie stosować makijażu.
 6. O ile zabieg będzie w znieczuleniu ogólnym nie należy spożywać posiłków i pić płynów w ciągu 6ciu godzin przed zabiegiem
 7. Jeśli zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym, wskazane jest przybycie na zabieg z osobą towarzyszącą, która będzie towarzyszyć po wyjściu z ośrodka.
 8. Po znieczuleniu ogólnym odpowiednia osoba-wykwalifikowana pielęgniarka oraz lekarz dyżurny opiekują się pacjentem przez pierwszą i ew. następne dni po zabiegu.
 9. Wskazane jest, aby pacjentka nie miała menstruacji w dniu zabiegu.
 10. Wskazane jest założenie luźnego ubrania, łatwego do zdejmowania i zakładania najlepiej rozpinanego z przodu.
 11. Nie należy zakładać biżuterii w dniu zabiegu, ponieważ będzie musiała być zdjęta przed zabiegiem i może być zgubiona w gabinecie.
 12. Koszty zabiegu reguluje się w dniu zabiegu. O ile decyzja o zabiegu jest podjęta w trakcie konsultacji wstępnej, wskazane jest wpłacenie zaliczki w wysokości 10% kosztów zabiegu.
 13. Zalecenia dotyczące przygotowania do zabiegu, wykonania badań dodatkowych, informacje  oraz odpowiedzi na nurtujące Cię szczegółowe dodatkowe  pytania otrzymasz podczas trakcie konsultacji
 14. Po zabiegu

  1. Leki należy pobierać zgodnie z zaleceniem, nie zażywać aspiryny w żadnej postaci przez dwa tygodnie po zabiegu.
  2. Możesz się spodziewać:
   • niewielkiego ucisku opatrunku w okolicy operowanej , jeśli będzie to konieczne będzie to skorygowane przez lekarza operującego
   • niewielkiego stopnia dolegliwości bólowych, które będą zniesione poprzez leki zalecone poprzez lekarza operującego
   • obrzęku i ew. zasinienia okolic operowanych, które mogą być najbardziej nasilone na drugi i trzeci dzień po zabiegu
  3. Podczas pierwszego tygodnia po zabiegu:
   • unikać czynności wymagających znacznego wysiłku
   • chronić okolice operowane przed urazami
   • leki przyjmować zgodnie z zaleceniami
   • opatrunki wykonywać zgodnie ze wskazówkami lekarza operującego
   • włosy można umyć na trzeci dzień po zabiegu, pod warunkiem, że ktoś Ci w tym pomoże, nie pochylaj głowy do przody, trzymaj głowę uniesioną i lekko odchyloną ku tyłowi, do mycia należy używać cieplej wody i szamponu, do suszenia z powietrzem o temperaturze pokojowej
  4. Unikać uprawiania sportu i zwiększonej aktywności fizycznej przez 4 tygodnie
  5. Aby nie przedłużać występowania obrzęku unikać długiej ekspozycji słonecznej i cieplnej przez pierwsze 3 tygodnie po zabiegu
  6. Termin wizyt kontrolnych wyznaczy lekarz operujący po wypisie, należy pielęgnować okolice operowane zgodnie z zaleceniami