Centrum Medyczne Suliga - chirurgia plastyczna

Operacje powiększenia piersi – profesjonalna chirurgia plastyczna - Częstochowa

CM Suliga specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów wchodzących w zakres chirurgii plastycznej. Dziedzina ta jest skierowana do osób, które chciałyby dokonać permanentnych zmian w swoim wyglądzie. Oprócz operacji typowo upiększających, takich jak zmiana kształtu piersi, nosa czy małżowin usznych, medycyna estetyczna coraz częściej jest wykorzystywana do korekcji blizn i trudno gojących się ran. Temu służą między innymi przeszczepy tkanki tłuszczowej. Korzystając z usług profesjonalistów, masz pewność, że zabieg będzie dla Ciebie w pełni bezpieczny, zostaną uwzględnione wszelkie przeciwwskazania, a efekt będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Informacje dotyczące zabiegu powiększenia piersi


Celem zabiegu jest zmiana kształtu i wielkości piersi oraz miejsca usytuowania otoczki z brodawką.  Korekcja powinna przynieść nie tylko dobry efekt  estetyczny, ale także poprawić samoocenę oraz zmienić stosunek do własnego ciała. Efekt końcowy operacji powiększenia piersi zależy od wyboru odpowiedniego dla danej pacjentki zabiegu, umiejętności i doświadczenia chirurga, ale także od indywidualnych cech pacjentki tj. prawidłowego  gojenia rany, cech dziedzicznych czy wpływów hormonalnych. W związku z tym  wynik końcowy jest planowany i przewidywany, a nie  gwarantowany.

Przed operacją powiększenia piersi lekarz specjalista chirurgii plastyczne oraz chirurgii onkologicznej przedstawia pacjentce możliwości wyboru endoprotez wypełnionych żelem silikonowym. Możesz wybrać wielkość i kształt, które najbardziej Ci odpowiadają. W zależności od Twoich preferencji, zostaną użyte endoprotezy okrągłe lub anatomiczne. Po dokonaniu wyboru odpowiednich wszczepów, lekarz ustala z pacjentką optymalny dostęp operacyjny - podpiersiowy, okołootoczkowy lub pachowy. Ostatnim aspektem jest lokalizacja loży wkładek. Mogą znajdować się pod gruczołem lub pod mięśniem piersiowym i gruczołem. Wszystkie te istotne szczegóły omawiane są podczas konsultacji, pozwalając na osiągnięcie przewidywanego i optymalnego wyniku pooperacyjnego.

Zabieg operacji powiększenia piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, a czasem w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu – informacje ważne dla pacjentki

Po zabiegu pozostają delikatne blizny wokół otoczki w ½  dolnej obwodu, w rowku podpiersiowym lub w dole pachowym. Szwy usuwane są 7-10 dni po zabiegu. Widoczność blizn z czasem zmniejsza się, uzyskując w ciągu kilku miesięcy wygląd bladoróżowej krezki o szerokości ok. 1mm. W okresie pooperacyjnym pacjentka powinna nosić przez ok. 4 tygodni odpowiednio dobrany biustonosz  w celu utrwalenia wielkości i kształtu piersi  oraz aby zminimalizować ryzyko powstania torebki łącznotkankowej wokół wszczepu. W okolicach operowanych występują przejściowe obrzęki, które  zwykle ustępują do 4 tygodni. W ciągu kilku pierwszych dniu po zabiegu mogą pojawiać się okresowe dolegliwości bólowe w okolicach operowanych, ustępujące po przyjęciu środków przeciwbólowych.

Informacje przed zabiegiem

 1. Nie należy zażywać aspiryny i leków zawierających aspirynę przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem.
 2. Przed zabiegiem należy wykonać odpowiednie badania laboratoryjne i ew. konsultacje internistyczną i anestezjologiczną.
 3. Palacze powinni zredukować palenie do 3-4 papierosów dziennie na trzy dni przed zabiegiem, w celu uniknięcia ewentualnych kłopotów z oddychaniem po zabiegu.
 4. Należy powiadomić lekarza o wszelkich objawach przeziębienia, infekcji lub zmian skórnych, o ile pojawiły się w ciągu trzech tygodni przed zabiegiem.
 5. W dniu zabiegu nie stosować makijażu, nie należy spożywać posiłków. O ile zabieg będzie wykonywany w godzinach wieczornych, można przyjmować płyny  do 8 godziny rano. Może to być woda, czarna kawa, herbata z cukrem, soki, napoje niegazowane, nie należy pić mleka i napojów mlecznych.
 6. O ile zabieg będzie wykonywany w znieczuleniu miejscowym, pacjent powinien przyjść do gabinetu z osobą towarzyszącą, która będzie towarzyszyć mu po wyjściu. Po znieczuleniu ogólnym odpowiednia osoba - wykwalifikowana pielęgniarka pozostaje z pacjentem przez pierwszą dobę i w razie potrzeby następne dni po zabiegu.
 7. Wskazane jest aby pacjentka nie miała menstruacji w dniu zabiegu.
 8. Należy wkładać luźne ubranie, łatwe do zdejmowania i wkładania (rozpinane z przodu), nie ubieraj swetra, nie zakładaj butów na wysokim obcasie.
 9. Nie należy zakładać biżuterii w dniu zabiegu, ponieważ będzie musiała być zdjęta przed zabiegiem i może być zgubiona w gabinecie. Nie ponosimy za nią odpowiedzialności.
 10. Koszty zabiegu reguluje się w dniu zabiegu. O ile decyzja o zabiegu jest podjęta w trakcie konsultacji wstępnej, pacjent płaci na konto zabiegu zaliczkę w wysokości 10% ostatecznej ceny.

Po zabiegu

 1. Po zabiegu należy ograniczyć ruchy w ramionach do minimum, w razie dolegliwości bólowych będą podawane leki zgodnie z zaleceniem lekarza.
 2. W dniu zabiegu czynności fizjologiczne należy załatwiać w łóżku, w pierwszym dniu po zabiegu można pójść  do łazienki.
 3. Nie zażywać aspiryny w żadnej postaci przez dwa tygodnie po zabiegu.
 4. W pierwszej dobie po zabiegu następuje zmiana opatrunku pod kontrolą lekarza następne opatrunki i noszenie specjalnej bielizny pooperacyjnej zgodnie z zaleceniem lekarza.
 5. W trakcie pierwszej doby pooperacyjnej i następnych dni lekarz pełni dyżur pod telefonem i w razie potrzeby może udzielić pierwszej pomocy.
 6. Podczas pierwszego tygodnia po zabiegu należy:
  • ograniczyć chodzenie do minimum,
  • unikać wielu odwiedzających,
  • unikać czynności wymagających znacznego wysiłku.
 7. Nie pić alkoholu przez 10 dni po zabiegu.
 8. Unikać uprawiania sportu i zwiększonej aktywności fizycznej przez 4 tygodnie.
 9. Kontrolne wizyty:
  • pierwsza ok. tydzień po zabiegu, zmiana opatrunku,
  • następne w terminie wyznaczonym przez lekarza

Jeśli masz  pytania, bądź pewna, że otrzymasz na nie odpowiedź. Dobra i fachowa informacja zagwarantuje Ci poczucie bezpieczeństwa i zapewni komfort psychiczny przed i po zabiegu.